anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

Agromart & Gartengold / Torf

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit


           

HYDROTON® - Dünyanın ünlü genişletilmiş kili 

HYDROTON® - Genişletilmiş Kil Taneleri

HYDROTON® - Kil taneleri, dünya çapında popüler hidrofonik araçlardır.

Yenilenebilir ve bol bir kaynaktan (kil) hazırlanmış HYDROTON, çevresel olarak dayanıklı bir araç olarak görülmektedir. Kil, tane şeklinde hazırlanır ve devirli fırınlarda 1200 °C’de ısıtıtılır. Bu yüzden, kil patlamış mısır gibi genişler ve delikli bir hale gelir.

HYDOTON taneleri ağırlık olarak hafiflerdir, sıkışmazlar ve tamamen tekrar kullanılabilirlerdir – taneler kullanımdan sonra temizlenip sterilize edilebilir. Ayrıca bu taneler hareketsiz, pH nötrlerdir ve herhangi bir besin maddesi içermezler. Taneler serbestçe kururlar ve fazla su tutmazlar; bunun sonucunda da kök çevresinde iyi bir oksijen seviyesi sağlarlar ve bu yüzden taneler taşkın ve kanal sistemlerinde kullanım için çok uygundurlar. Taneler, ayrıca gül yetiştiriciliğinde de geniş çaplı kullanılmaktadır.

HYDROTON normal bitki-toprak için bir yedek olabilir ve dekorasyon için kullanımının yanı sıra çoğunlukla hidrokültür/hidrofonik sistemlerde kullanılır.

     

 

HYDROTON – Özellikler ve Avantajlar     

Normal toprakla karşılaştırıldığında, HYDROTON bir çok fayda sağlar. Madde tamemen temiz olmakla beraber kokusuz ve ideal yuvarlak biçimlidir.

-        iyi kök havalandırması sağlar 

-        çürümeyi önler

-        asit fazlalığını önler

-        toprak zararlılarını önler

HYDROTON, yüksek su tutma özellikli ve bitki büyümesini hızlandıran dengeli kılcal etkili kilden yapılmıştır.

Dünyada HYDROTON, ÖKOSTRAT VE VİTASTRAT KULLANIMI

ÖKOSTRAT ile sağlıklı bitkiler ve ağaçlar

ÖKOSTRAT, yarı-kültürler, balkonlar, teraslar ve bahçeler için kullanıma hazır kil substratıdır.  Substrat ÖKOSTRAT küçük ve büyük saksılar, balkon çiçek kutuları için çok uygunudr – doğal ortamdan bile daha iyidir.

ÖKOSTRAT,  mekanik olarak parçalanan ve şekil alan delikli bir yapıdır, bu yapı köklerin büyümesini hızlanıdırır.

ÖKOSTRAT’ın özellikleri

-        yüksek su tutma kapasitesi

-        depolanmış dozajlı suyu salar

-        substrate ve kökler için gaz değişimini artırır

-        zararlı maddeler, çürümüş maddeler ve mikrop içermez

-        don ve hava koşullarına dayanıklıdır

-        kök çürümesini önleyen iyi drenaj sürecine sahiptir

-        çakıl, lav taşları veya benzer maddelerden bile daha hafiftir

ÖKOSTRAT aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

-        yarı-kültürler için bir karışım substratı

-        küçük saksılar ve balkon çiçek kutuları için

-        saksı ve teras ekimi için

-        drenaj, filtre ve bitki büyüme tabakası olarak

-        buharlaşmayı engellemek için bir üst katman olarak

-        profesyonel bahçevilik ve kapalı camlı ortamlarda ekim aracı olarak

-        diğer bütün yaygın maddelerle karıştırılabilir.

Kırılmış ve havalandırılmış kil substratı geniş delikler sunar. Yüksek su tutma kapasitesinden ve hafifliğinden ötürü ÖKOSTRAT saksı dikimi, balkon çiçek saksıları ve olukları ve çatı yeşillendirmeleri için mükemmel uyumludur.

                                              

 

VITASTRAT – sağlıklı ağaç ekimleri için substrat

Ağaçlarımız şehrimizde ekolojik ve dekoratif anlamda önemlidirler. Bu yüzden ağaçlarımızı korumak ve bakımını yapmak oldukça önemlidir. Maalesef, birçok yerde kentleşme ağaç büyümesini engellemektedir.

VITASTRAT, mükemmel kılcal özelliğe sahiptir ve bu yüzden kök büyümesini ve ağaçlara besin tedariğini artırır. Aynı zamanda, VITASTRAT yüksek su tutma kapasitesiyle kök çevrelerindeki su tedariğini de düzenler.

VITASTRAT’ın mükemmel kalitesi genişletilmiş kil tanelerinin mekanik sıkışmasıyla elde edilir. Bu süreç boyunca içeride bulunan kılcallar açık kalarak yüksek su tutma kapasitesi ve yüksek havalandırma etkisi oluşturur.

VITASTRAT’ın özellikleri

-        kırık ve yuvarlak genişletilmiş kil karışımıdır

-        su ve havayı tutar

-        katı ve hava koşullarına dayanıklıdır

-        çürümez

-        toprak yapısını sabit tutar

VITASTRAT’ın farklı kullanımları

Yeni ekimler için ekim substratı

VITASTRAT, yeni ekimlerde tek substrat kullanımı için mükemmel uygundur – özellikle uç koşullarda (örneğin kökler için çok az alan olan yerlerde, toprak kalitesinin çok düşük olduğu yerlerde, ağaç gövdesi yakınında kaldırım olan yerlerde). Bizim substratımız oldukça katıdır; üzerinde yürüyebilir hatta arabayla üzerinden geçebilirsiniz.

Toprak ıslahı ve toprak çözülmesi için substrat

VITASTRAT, yaygın olarak kullanılan substratların topraklarını olduğu gibi üst katmandaki toprağı da iyileştirir. Karışım oranına bağlı olarak, substratın olumlu özellikleri açığa çıkar. Ağır topraklar daha iyi havalandırılabilirken hafif topraklarda nem kolaylıkla tutulur. Her tür toprak yapısı, bu ürün ile daha sağlam hale gelecektir.

Daha iyi havalandırma ve gaz transferi için substrat

VITASTRAT, çok az gaz transferi yapabilen veya hiç yapamayan zarar görmüş ağaçlar için her katmanda havalandırma substratı olarak çok iyi çalışır. Her yönlü havalandırma etkisi kök çevresine havalandırma hendeklerinin kurulması ve üst toprak tabakası (A-ufku) bizim substratımız ile değiştirildiğinde başlar.

Drenaj düzenleme ve substrat depolama

VITASTRAT her türlü nemli toprak için ideal bir drenaj substratıdır, ayrıca nemden yoksun topraklar için de su depolama görevi görür – bu özellikle yeni ekimler için çok önemlidir.

 

 Aquaclay®  Doğa ile bir bağ

Su dünyanın en değerli elementlerinden biridir. Taze su ise çok nadir bulunur ve çok değerlidir. Deniz suyu damıtma işlemi çok kolay değildir ve özel bakım gerektirir. Yapay ortamlarda ve balıklar, bitkiler ve tabii ki kendimiz için doğal bir çevre yaratmak için her su kullanışımızda kullanılan su özel bir damıtma süreci gerektirir. Su yakalarının kalitesi bu organizmaların sayılarının artacağını ya da düşeceğini belirler. Aquaclay bu yapay olarak hazırlamış su çevreleri için biyolojik dengenin tutulmasına önemli ölçüde yardımcı olur. Aquaclay, biyolojik denge için üretilmiş tamamen doğal bir üründür. Özel üretim sürecinden ötürü, Aquaclay bakterilerin ideal şekilde büyümelerini ve kolonileşmelerini destekleyen oldukça gözenekli bir öz ve yüzeye sahiptir. Bio filtrede bulunan bakteri nüfusu göletlerdeki suyun temiz olarak tutulmasına yardımcı olur, balıkların ve bitkilerin yaşayışlarını sürdürmelerini ve sağlıklı olmalarını sağlamak için ihtiyaç duyulan algleri temizleme ve kontrol işlemlerini yapar.

 

Aquaclay®

-         Tamamen doğal bir üründür

-         Su devrini destekler

-         Yuvarlak şekilli tek biyolojik filtre maddesidir

-         Filtre sistemlerinde yüksek performans sağlar

-         Temizlenmesi kolaydır, çürümeyi engeller ve tekrar kullanılabilir

-         Filtre gözenek büyüklüğü 280 m2’ye ulaşır

-         Farklı tohum boyutları mevcuttur bu yüzden farklı kullanımlara uygundur

Doğal yaşayan bir akvaryum oluşturun – Aquaclay® zemini ile Biyolojik bant

Güzel büyüyen bir akvaryum sahibinin gururudur.

Filtreleme dışında, zemin substratı akvaryumların ve göletlerin gerekli bakımı için en önemli unsurlardır.

Zemin substratındaki su dolaşımı doğal bir filtre görevi görür. Bunu zemin drenajı olarak kullanmanın avantajı, bakteri tabakası su ile dolduğu zaman oksijen bakımından zengin hale geldiği içindir. Aquaclay® Ground 1-4 mm.  ile uygun boyutlara sahiptir. Aquaclay®  Ground akvaryumunuza sadece doğal bir görünüm sağlamakla kalmaz, akvaryumunuzun rengi ve yuvarlak şekli de Corridores gibi akvaryumun alt kısımlarında yaşayan balıkların sağlıklı olmasını destekler.

Aquaclay®    Ground akvaryumunuz, göletiniz ve bitkileriniz için en uygun <emin substrattır. Güzel bir şekilde bitkilendirilmiş akvaryum sadece dekoratif değil aynı zamanda akvaryuma bakanlar kadar bitkilerin ve balıkların da keyfini artıracaktır.

 

LIAPERL®  TEMİZSU

Biyolojik su arıtma ve koku iyileştirme için sözel bir substrat geliştirdik.

LIAPERL® ve Aquaclay®  mikroorganizmalar tarafından çok iyi kabul edilmiş, bu yüzden de uygun su arıtmasını sağlamıştır. Bizim yenilikçi ürün sürecimiz yüzey alanının önemli derecede genişlemesini sağlayarak büyüme evresini, maliyeti ve enerji tasarrufunu en uygun hale getirir.

Faydaları: 

Diğer suya gömülü sabit yataklı biyolojik sistemlerle karşılaşıldığında, olası yüzey gereksinimleri LIAPERL® ve Aquaclay® ile önemli ölçüde düşürülmüştür.

Sabit yatak verimliliği gerekli filtrenin düzenli aralıklarla temizlenmesi sonrasında hızla tekrar sağlanır. Biyolojik balçık tam zamanında yeniden canlanır.

Yuvarlak şekil su akışı için çok uygundur. 

 

Web TasarımWeb Tasarım