anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit


ELLEGARD ÜRÜNLERİ SİZİN İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIR
Ellegaard A/S 'nin sebze ve çiçek fideleri ile her türlü fidan yetiştirmede bitkinin hızlı ve sağlıklı köklenmesi ile düzenli büyümesi için geliştirdiği çağdaş , pratik ve ekonomik çözümler artık Türkiyede.

Ellegaard makineleri, bitki yetiştirmede kullanılan torf, cocopeat, perlit, vermikulit, pomza, ağaç kabukları ve benzeri yetiştirme ortamlarını özel bir teknikle vakumlayarak sıkıştırır ve özel bir kağıt ile kaplar. Böylece üretimde kullanabileceğiniz çap ve yükseklikte saksılara sahip olabilirsiniz. Özel bir sistemle sıkıştırılan bu saksılarda sulama sırasında yırtılma, parçalanma veya dağılma olmaz. Artık poşet, plastik saksı ve benzeri bir kap kullanmanıza gerek kalmaz. Bu saksılar ile zamandan, işçilikten ve maliyetten büyük oranda tasarruf sağlarsınız.  Bu saksılarda kullanılan kağıtlar tercihinize göre 3 aydan 18 aya kadar dayanıklıdır. Tohum çimlendirme ve bitkileri köklendirmedeki başarı %100 e yakındır.

Tüplü üretimde yaşanan en büyük sıkıntı kazık köklerin sürekli uzaması ve yetiştirme kabını içten içe sarması ile yumru kök oluşturmasıdır. Tüpte üretilen bitkilerin dikim alanına tutunmaları uzun zaman alabilir. Ellepot saksılarda yetiştirilen bitkilerin kökleri kağıdı delerek dışarıya çıkar ve kökler hava ile temas ettiği için  kök uzaması durur buna hava budaması denir. Hava ile budanan kökler üzerinde saçak kök oluşturmaya başlar. Saçak kökler sayesinde bitki su ve gübreyi rahatlıkla alır ve bitki hızlı gelişim gösterir.  Ellepot saksılarına dikilen bitkilerde yumru kök oluşmaz. Bitkilerde şaşırtma şoku görülmez ve dikildikleri ortama sağlıklı kök yapısı nedeniyle daha çabuk uyum sağlar. Dikimde büyük kolaylık sağlar. Dikim sırasında plastik atığı olmayan kağıt saksılar çevre dostudur. Ellepot saksılarında kullanılan kağıt toprak altında kısa zamanda eriyerek yok olur.

Ellegaard, 1989 da kurulmuş ve günümüzde 69 ülkede distribitörleri aracılığı ile satış yapmaktadır. Ellegaard A/S Ellepot kağıt saksı makineleri haricinde bitki cinslerine özel üretim viyolleri ve Ellepress adını verdiğimiz şişen tabletlerde üretmektedir. Ellegaard viyolleri bir çok bitki için özel dizayn edilerek üretilmektedir. Örneğin zeytin ağacı çeliği için farklı bir viyol kozalaklı ağaç çelikleri için farklı viyoller tasarlanmıştır.

 

Ürünler ve Ellegaard yetiştirme sistemleri hakkında daha geniş bilgi almak için bizi aramanızı bekliyoruz.


Ellegaard A/S Tanıtım Videosu
 

Üretim Viyolleri

Ellepress Şişen Tabletler

27, 36, 42 ve 70 mm çapında sphagnum torfu veya cocopeat kullanılarak üretilen tabletler, her türlü bitki yetiştirmede, tohum ve çelik'de kullanılır.

Web TasarımWeb Tasarım