TORF , GÜBRE , SAKSI , BAMBU ÇUBUK , HYDROTON , / AGROMART

anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit

Ellepot Mevsimlik Çiçek ProjesiEllepot mevsimlik bitkiler için çapı ve yüksekliği 60 mm olan %90 Baltık sphagnum torfu ve % 10 perlitten oluşan yetiştirme ortamları hazırlamaktadır. Bu ortam köklenmeyi hızlandırmak için MYCORISE ve hastalık etmenlerine karşı BIOFUNGUCIDE içerir. Ayrıca FLORIKAN SNR kontrollü salınım gübresi ile bitkinin tüm besin ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Bu mükemmel yetiştirme ortamı gözenekli özel bir çeşit kağıtla kaplanmıştır. Bu kağıt mükemmel drenaj ve hava iletkenliği sağlamaktadır. Ellepot'un bu özellikleri ile oluşturduğu eşsiz kök sistemi sayesinde bitki optimum gelişimi gösterir. Bitkide şaşırtma şoku görülmez. Yabancı tohum içermez. İşçilikten, zamandan tasarruf sağlar ve uniform kaliteli bitkiler yetiştirmenize  imkan verir.

Eğer üretim kapastesi yüksek bir tesise sahipseniz  Ellegaard makinalarından satın alarak kendi harmanınızı hazırlayabilirsiniz.

 

Ellepot'un pH değeri yaklaşık 5.5 dir. Bu tabletler pH'sı ayarlanmış  Beyaz Baltık sphagnum torfundan üretilmektedir.  Sıkıştırılarak etrafı gözenekli kağıt kaplanan Ellepot köklerde sıkışma ve yumru kök oluşmasına izin vermez. Kökler kağıdı delerek dışarıya çıkar ve bu köklerde hava budaması olur hava ile budanan kök saçak kök oluşturmaya başlar. Bu özel kağıt sayesinde yetiştirme ortamının hava kapasitesi en üst düzeye kavuşur ve suyun fazlası drene edilir..Torf sayesinde ortamın su ve besin tutma kapasitesi en üst düzeydedir.

   
   
   

Ellepot'un  avantajları:

Viyol veya kasalarda  rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sulama ve taşıma sırasında dağılmaz.
 

Sterildir ve sağlıklı bir yetiştirme ortamı sunar. Yabancı tohum içermez.

Her hasatta eşit ve aynı kalitede ürünler elde edersiniz. Her hasatta size mikemmel bir performans sağlar.
 

Yetiştirme ortamının hava kapasitesi ile ortamın su ve besin tutma kapasitesi en üst seviyededir.

Köklerde sıkışma ve yumru oluşmaz ve yüksek hava kapasitesi sayesinde kökler hızlı ve sağlıklı gelişir. Klasik uygulamalara oranla % 100'den daha fazla saçak kök üretir.

Şaşırtma şoku yaşanmaz ayrıca kasadan alınan fide direkt toprağa dikilir ve dikimde kolaylık sağlar. Çevreci bir üründür ve şuan kullanılan poşetler gibi çevresel atık çıkartmaz.

Kullanıma hazır olması sebebiyle işçilikten kazanç sağlar ve kullanımı kolaydır.

       

 

Web TasarımWeb Tasarım