anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit 

Ellepress Şişen Tabletler

27, 36, 42 ve 70 mm çapında, sphagnum torfu veya cocopeat kullanılarak üretilen tabletler, her türlü bitki yetiştirmede, tohum ve çelik uygulamalarında kullanılır

 

 

Ellepress şişen tabletlerin pH değeri yaklaşık 5.5 dir. Bu tabletler pH'sı ayarlanmış  Beyaz Baltık sphagnum torfundan veya cocopeat'ten üretilmektedir. Bitkilerin sağlıklı bir gelişim göstermesi için başlangıç gübresi içermektedir. Ellepress'de kullanılan yetiştirme ortamları her türlü hastalık etmenlerinden ve yabancı tohumlardan aridir.Ellepress özel bir teknikle vakumlanarak sıkıştırılmıştır. Su ile ıslatılarak eski formuna kavuştuğunda, formunun bozulmaması için özel bir kağıt ile kaplanmıştır. Bu kağıt sayesinde köklerde sıkışma ve yumru kök olmaz ve kökler kağıdı rahatça delerek dışarıya çıkabilir. Bu özel kağıt sayesinde yetiştirme ortamının hava kapasitesi en üst düzeye kavuşur ve suyun fazlası drene edilir..Torf veya cocopeat sayesinde ortamın su ve besin tutma kapasitesi en üst düzeydedir.

Elleprees şişen tabletlerin avantajları:

viyol, kasa veya tezgahlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sulama ve taşıma sırasında dağılmaz.

sterildir ve sağlıklı bir yetiştirme ortamı sunar. Her hasatta eşit ve aynı kalitede ürünler elde edersiniz. Her hasatta size mikemmel bir performans sağlar.

yetiştirme ortamının hava kapasitesi ile ortamın su ve besin tutma kapasitesi en üst seviyededir.

köklerde sıkışma ve yumru oluşmaz ve yüksek hava kapasitesi sayesinde kökler hızlı ve sağlıklı gelişir. Klasik uygulamalara oranla % 100'den daha fazla saçak kök üretir.

Şaşırtma şoku yaşanmaz ayrıca dikimde kolaylık sağlar. Hem şişen tabletlerin dikiminde, hemde saksılama veya araziye dikimde kolaylık sağlar. video için linki tıklayınız

Şişen tabletleri stoklamak ve taşımak oldukça kolaydır ve küçültülmüş hacimlerinden dolayı düşük maliyetlidir. Kullanıma hazır olması sebebiyle işçilikten kazanç sağlar ve kullanımı kolaydır.

 

Ellepress şişen tabletlerin uygulama alanları:

Ellepress şişen tabletler,her türlü sebze ve çiçek tohumu çimlendirmede ve fide yetiştirmede kullanılabileceği gibi süs bitkileri, ağaç, çalı, asma, zeytin ağacı üretimindede kullanılabilir.

Ellepress özellikle süs bitkileri, ağaç, çalı, asma ve zeytin ağaçları için mükemmel kök sistemi oluşturan viyoller ve şişen tabletler üretmektedir.

Ellepress şişen tablet ve viyol için örnek bir deneme.Özel zeytin çeliği viyolü ve şişen tabletler ile yapılan testler hakkında bilgi için lütfen burayı tıklayın.
 

 

Web TasarımWeb Tasarım