anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit


Stonewool 
Taşyünü

 

   

Daha iyi bir başlangıç için Cultilene Uzmanlığı

Cultilene hakiki bir üretim mütehassısıdır. Bazaltın eritilmesinden, çimlendirme ve yetiştirme bloklarına dönüşümüne kadar, her şey Cultilene'nin denetimi altında gerçekleşir. Saint-Gobain firmasının  yan kuruluşu olan Cultilene 1979 yılında kurulmuştur. Saint-Gobain dünyadaki en büyük taşyünü üreticisidir. Dünyadaki 54 ülkede 1000 den fazla şirketi ve 200.000 çalışanı ile tarım, inşaat, seramik, cam, plastik, paketleme ve diğer bir çok alanda yılda yaklaşık 42 milyar EURO ciroya ulaşmıştır.

 

   

Ürün çeşitliliği.

Cultilene, taşyünü substrat konusunda uzmandır. Çünkü yetiştirmede uzman 110 personeli ile en kaliteli yetiştirme ortamlarını üretmek için Saint-Gobain'nin tüm imkanlarını kullanmaktadır. Cultilene'nin ürün çeşitleri, o kadar geniş ve çok yönlüdür ki, burada her birini tek tek isimlendirmek imkânsızdır. Bunun yanında, değişim olanakları oldukça geniştir ve talep üzerine, müşteriye özel üretim yapılmaktadır. Profesyonel üreticiler, Cultilene'de her zaman en uygun ürünleri bulabilirler. Stoğumuz dışındaki ya da sipariş üzerine verilmiş bütün ürünlerimizde, her zaman en yüksek kalite seviyesini sunuyoruz.


 


CULTİLENE PLUG
Çimlendirme Tapaları

Çimlendirme için kullanılan taşyünü, özellikle bu amaç için dizayn edilmiştir. Tapa, tohum deliği ya da huni biçimli ekim deliği ile yapılmıştır.

Cultilene Plug, yıldız ve yuvarlak şekiller arasında seçim imkanınız bulunmaktadır. Yıldız şekli, kırılabilir köklerin etrafına daha fazla hava gitmesini sağlar, böylece bitkiler tepside biraz daha uzun kalabilirler.

 

   


240 ve 252 gözlü viyoller daha az alanda daha çok fide üretmek için tasarlanmıştır. Bu viyoller simetrik olarak 3 e bölünebilir. Plug, her çeşit sebze ve fidan üretiminde kullanılabilir. Viyoller otomasyon üretime uygundur.

Bütün bunlar verimli fidelerin üretimi içindir.


   

Cultine HR Optidrain Blok

Cultiline HR Optidrain ismindende anlaşıldığı gibi optimum dreneja sahiptir ve mükemmel hava ve su orantısı sağlar. Bu taşyünü bloğu çapraz ve karma şeklinde liflerden oluşur . Bundan dolayı suyun fazlası daha hızlı drene edilir.  Bitki için gerekli miktardaki suyu bünyesinde daha uzun süre tutan lif yapısı ile ekstra hava yoğunluğu sağlar. Bu lif yapısı ile başlangıçta köklenmeyi arttırır. Bütün ürünler oldukça düzenlidir (uniform) ve birbirleriyle karşılaştırılabilir bu kalite açısından önemli olduğu gibi otomasyon içinde önemlidir.

Su kanallı taşyünü blokları.

Taşyünü bloklarının üzerindeki nem ve besinlerden dolayı, su yosunları kolay büyüyebilirler. Bazen bu yosunlar o kadar hızlı büyürler ki, bloğun üstü tamamen su yosunu ile kaplanır. Bu su yosunu katlarından, su bloğun içine giremez ve kısmen ya da tamamen bloğun yan tarafından akar.

 

Bu problemi çözmek için, su kanallı blokları geliştirdik. Blok yüzeyinin bir kısmına çember şeklinde bir su haznesi yapıldı. Bu su yatağı farklı şekillerde ve çaplarda yapılabilir. Su yatakları sayesinde , su bloğun etrafından akıp gitmeyecek ve su blok içinde kalacaktır. Ayrıca bu kanal sayesinde blok tek bir noktadan homojen bir şekilde sulanabilir.

Su çemberli bloklar domates, biber gibi sebze fidelerinde ve gül, gerbera gibi kesme çiçek üretiminde  kullanılır. Bu su çemberi, bloklar su yosunlarıyla çevrildiğinde, suyun bloktan akıp gitmesine engel olur. Bunun anlamı, suyun her zaman bitki için ortamda mevcut olduğudur. Cultilene HR Blok nemin sürekli olarak bitkinin gövdesine değmeden, bütün suyun kullanılabildiği bir bloktur. Problemler çözülmek içindir. Su çemberi, bu tür bir çözüm için, mükemmel bir örnektir. Bloklardaki son nokta olan HR Bloğu yeteneklerimizi ispatlamaktadır: Blok tabanındaki kanallar ile bütün blokta optimum su dağılımının sağlanması yetiştiricilikte önemli bir adım olmuştur. Bu kanallar sayesinde bloğun altındaki ortam daha iyi havalandırılır. Oluklarda yetişen kökler uyarılırken kök tahribatı ortadan kalkar.

 

Cultilene HR Optidrain blokları bütün ürünlerde kullanılabilir (biber, salatalık, domates, gül).

7.5 x 7.5 x 65 ve 10 x 10 x 84 en çok tercih edilen ebatlardır.

Cultilene MaXXİma.

Bitki, doğanın bir ürünüdür ve kökleri doğal olarak toprakta büyür. Ama toprak kullanmak her zaman uygun değildir. Cultilene, şimdi insanı ve doğayı daha da yakınlaştırmayı başardı.

% 97 organik maddeden oluşan Cultilene MaXXima levhası, köklerin topraktakinden daha kolay büyümesini sağlayan bir lif yapısına sahiptir. MaXXima’nın doğal yapı tasarımı, bitkilerin ve yetiştiricilerin daha iyi performans göstermesine olanak sağlar. MaXXimanın lif yapısı aşağıdaki resimdeki gibidir. Cultilene MaXXima iyi kök gelişimini ve sıcaklık kontrolünü sağlayan ve su yosunun gelişimini engelleyen, siyah ambalajlı ve beyaz politenlidir. Siyah ve beyaz politen ambalaj, daha iyi kök gelişimini ve sıcaklık kontrolünü sağlar. Ayrıca su yosunun büyümesini engeller.


 

MaXXima’nın size sağladığı avantajlar.

Bütün yönlerdeki lifler karmadır, köklenmeyi başlangıçta hızlandırır ve levha boyunca her yöne daha iyi kök dağılımını sağlar. Eşsiz bir hava ve su oranı sağlar ve diğer Cultilene levhalarıyla karşılaştırıldığında, biraz daha fazla suyu bünyesinde tutar.Aşırı su çok hızlı ve verimli bir şekilde akıp gider, böylece kökler aktif kalır. Su içeriği ve iletkenlik üzerinde çok doğru oranda bir kontrol söz konusudur. Su hızlı ve daha etkin bir şekilde slaba alınır. Kuruduğu takdirde tekrar ıslatılması çok kolaydır. Mükemmel homojenlik bitkilerin gelişiminde gözlenir Cultilene gerçekten taşyünün homojenliğinden gurur duymaktadır. Bu özellikler, hasat zamanın tamamında devam eder (örneğin dayanıklılık ve yapısı). Cultilene MaXXima ile tam olarak ne kullandığınızı bilirsiniz ve bütün yaşam boyunca aynı performansı sağlayan güvenli bir slabdır. Her tür mahsul ya da iklimde herkes için İdeal olan bu slab, bitkinin en fazla verimi amaçlamaktadır.

100 x 12 x 7.5 / 100 x 15 x 7.5 / 100 x 20 x 7.5 en çok tercih edilen ebatlardır.
Web TasarımWeb Tasarım