TORF , GÜBRE , SAKSI , BAMBU ÇUBUK , HYDROTON , / AGROMART

anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit


ELLEPOT ASMA YETİŞTİRİCİLİĞİ
 


Ellepot ve Ellepress asma fidanı yetiştiriciliği için özel ürünler sunmaktadır. Günümüzde üzümün ticari değerinin ve pazar payının artması ile kaliteli asma fidanlarına ihtiyaç artmıştır. Bu sebeble asma fidanı üretimide tüplü üretime geçilmiştir.

Ellepot %90 cocopeat ve %10 perlit karışımından oluşan 60 mm çapında ve 120 mm yüksekliğinde yetiştirme ortamları hazırlamaktadır. Bu ortam köklenmeyi hızlandırmak için MYCORISE ve hastalık etmenlerine karşı BIOFUNGUCIDE içerir. Ayrıca FLORIKAN SNR kontrollü salınım gübresi ile bitkinin tüm besin ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Bu mükemmel yetiştirme ortamı gözenekli özel bir çeşit kağıtla kaplanmıştır. Bu kağıt mükemmel drenaj ve hava iletkenliği sağlamaktadır. Ellepot'un bu özellikleri ile oluşturduğu eşsiz kök sistemi sayesinde bitki optimum gelişimi gösterir. Bitkide şaşırtma şoku görülmez. Yabancı tohum içermez. İşçilikten, zamandan tasarruf sağlar ve uniform kaliteli bitkiler yetiştirmenize imkan verir. Eğer üretim kapasitesi yüksek bir tesise sahipseniz Ellegaard makinalarından satın alarak kendi harmanınızı hazırlayabilirsiniz.

 

 


Ellepot saksıları viyole veya kasalara dizerek kullanabilirsiniz. Köklenmiş bitkilerinizi direkt olarak toprağa dikim yapabilirsiniz. Veya daha büyük tüplere alabilirsiniz. Agromart, size hindistan cevizi liflerinden üretilmiş çeşitli büyüklüklerde saksılar sunmaktadır. Asma fidanını şaşırtmada .bu saksıları kullanabilirsiniz. Bu saksılar mükemmel bir drenaja ve hava iletkenliğine sahiptir. Tamamen doğal olan bu ürünümüz toprak altımda kısa zamanda yok olur.


Plastik torba, saksı veya diğer kaplarda yetiştirilen bitkilerin kök sistemi  yumru kök veya kuş yuvası diye tabir edilen şekilde oluşur ve kazık kök kabın içini sararken asli görevi ve şekli bozulur ayrıca saçak kök oluşumu tam anlamıyla gerçekleşmez. Bu tip bitkiler toprağa dikildiğinde toprağa tutunamaz ve kök sisteminin gelişimi ve düzelmesi çok uzun süre alır. Ellepot bitki köklerinin özgürce gelişmesiyle beraber sağlıklı bir kök sistemi oluşumunu sağlar. Mükemmel drenajı sayesinde suyun fazlası ortamdan dışarı atılır ve köklerde çürük oluşmaz. Yüksek hava kapasiyesi kök gelişimni hızlandırır.


   

Web TasarımWeb Tasarım