TORF , GÜBRE , SAKSI , BAMBU ÇUBUK , HYDROTON , / AGROMART

anasayfa  |  hakkımızda  | misyonumuz | iletişim   

New Page 1

    ÜRÜNLERİMİZ
 

    Bitki Yetiştirme ortamları

  Elek Kalınlıkları
  Torf ve Substrat
  Cocopeat Ürünleri
  Hidro Kültür (Hidroponik)
  Hobi Ürünleri
  Taşyünü Rockwool

    Gübreler

  Profisol

    Ellegaard
  Şişen Tabletler
  Ellepot
  Makinalar
 

Asma Yetiştiriciliği

 

Zeytin Yetiştiriciliği

 

Ağaç ve Çalı Yetiştiriciliği

 

Mevsimlik Bitki Yetiştiriciliği

    Diğerleri

  Bambu çubuklar
  Perlit - Vermikulit


  Ellepot ile zeytin yetiştiriciliği
 
 

 

20 mm çapında ve 40 mm yüksekliğindeki Ellepot ile zeytin yetiştiriciliği projesi başta İspanya, İtalya ve ABD'de en çok tercih edilen uygulamadır.

Ellepot zeytin projesinden önce zeytinde dünya lideri İspanyada durum şöyleydi;

96 gözlü viyollerde metrekarede 624 zeytin çeliği köklendiriliyordu. Köklenme süresi 120 gündü. Çeliklerdeki fire ise %30 ile % 40 civarındaydı.

Şuanda Ellepot ile üretim yapan İspanya ve diğer ülkelerdeki                   üreticilerde durum şöyle;

Ellepot ve 204 gözlü viyol ile metrekarede 1224 zeytin çeliği köklendirebiliyorlar Köklenme süresi  %25 ile %50 oranında azalmış ve 75 ile 90 günde çelik kökleniyor. Köklendirme sırasında fire % 5 den daha az.

Bu daha kısa zamanda, daha az alanda daha fazla verim ve daha az işçilik, daha az malzeme ve daha çok kar anlamına gelir.

Ellepot Zeytin Köklendirme Sistemi

20 mm çapında ve 40 mm yüksekliğindeki Ellepot  %90 cocopeat ve %10 perlit karışımından oluşur. Bu ortam köklenmeyi hızlandırmak için MYCORISE ve hastalık etmenlerine karşı BIOFUNGUCIDE içerir.

Yabancı tohum içermez. Ayrıca FLORIKAN SNR kontrollü salınım gübresi ile bitkinin tüm besin ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Bu mükemmel yetiştirme ortamı gözenekli özel bir çeşit kağıtla kaplanmıştır.

Bu kağıt mükemmel drenaj ve hava iletkenliği sağlamaktadır. Ellepot'un bu özellikleri ile oluşturduğu eşsiz kök sistemi sayesinde bitki optimum gelişimi gösterir. Bitkide şaşırtma şoku görülmez.

Viyolden aldığınız köklenmiş zeytin çeliklerini direkt tarlaya dikebilirsiniz. İşçilikten, zamandan tasarruf sağlar ve uniform kaliteli bitkiler yetiştirmenize imkan verir.204 gözlü 20204 viyolümüz zeytin çeliği köklendirmek için özel olarak dizayn edilmiştir.

Eğer üretim kapastesi yüksek bir tesise sahipseniz Ellegaard makinalarından satın alarak kendi harmanınızı hazırlayabilirsiniz.

Web TasarımWeb Tasarım